
Перш за все це особливість засобів розміщення в гірськолижному туризмі. Розміщення передбачено в спеціалізованих готелях типу гірських шале, архітектурно вписаних в навколишній пейзаж. Поблизу готелів обов'язкова наявність підйомників. Існує кілька видів підйомників: бугельні, крісельні, кабіна, гондольні. Готелі розташовані поблизу гірськолижних трас.
Серед різних видів активного відпочинку гірськолижне катання найбільше залежить від природних умов. Першорядне значення має наявність протягом чотирьох п'яти місяців в році щільного сніжного покриву. Іншими факторами, що зумовлюють зручності і привабливість гірськолижного відпочинку, є: висота місцевості, особливості рельєфу, погодні умови гірськолижного сезону, характер рослинності, відсутність лавинної і селевої небезпеки і, безумовно, різноманітність і унікальність ландшафтів.
Кількість випадів снігу залежить не тільки від висоти, але і від розташування району, близькості його до моря, спрямованості гірських хребтів, рослинності.
Великою кількістю снігу відрізняються гори Головного Кавказького хребта, який стоїть бар'єром на шляху вологі вітри з північного заходу і південного заходу і змушує сніг рясно вистилати схили загострених вершин. У високогірній частині сильними вітрами сніг здувається з опуклих форм рельєфу і, накопичуючись в зниженнях і улоговинах, утворює на висотах понад 3000 м потужні лавинозбирачі. На висоті зони вікових лісів сила лавин сходить нанівець. Тому кращі умови для гірськолижного катання на Кавказі на висоті 2000- 2500 м.