GTranslate

Ukrainian English Polish Russian
Телефон: (095) 500-7-888, (098) 894-94-93, (073) 894-94-93, (03472) 6-29-95 Email: valiza_online@ukr.net

Немає часу займатися пошуком турів? Надішліть запит і ми підберемо тур під Ваші вимоги.

X

Відправити запит

Ваше ім'я

Введіть свій E-mail

Повідомлення

Цвітіння сакури в Ужгороді

Цвітіння сакури в Ужгороді, Руїни Невіцького замку, Ужгородський замок

Відвідавши Ужгород у кінці квітня, ви застанете цвітіння сакур. У ці дні засаджені сакурами вулиці Довженко і Ракоци, а також прилегла до набережної площа Пушкіна, які іноді називають Сакуровою алеєю, перетворюються на фантастичний райський сад.

Залежно від погодних умов початок цвітіння сакуры може зміститися на декілька днів в ту або іншу сторону. Зазвичай пік цвітіння доводиться на самий початок травневих свят, коли в Закарпатті найбільший наплив туристів. Проте останніми роками сакура розквітає трохи раніше. Наприклад, минулого року квіткове буйство в Ужгороді можна було побачити вже в середині квітня, оскільки весна видалася ранньою і теплою.

Як сакура потрапила до Ужгорода? Щодо цього існує дві версії.

Перша з них — легенда Кажуть, що колись Франц Йосиф І(імператор Австрійський) приймав у себе японських посланців, які в подарунок йому везли із собою сакури. По дорозі їм довелося заночувати у Мукачевому. Їхній візит не залишився таємницею і вночі делегацію обікрали. Звісно вкрали і сакури, які під видом фруктових дерев продали ужгородцям. Кажуть, що оці сакури ростуть іще з тих самих часів та милують око не тільки закарпатцям, але й багатьом туристам.

Офіційна версія За цією версією сакури були завезені до Ужгорода з Відня у 1923 році. Тоді містом керувала чеська влада, яка одразу почала його активно розбудовувати. Проте, коли діло дійшло до центра міста, виникли певні складності. Справа в тому, що на той час ця місцевість була заболоченою, а тому багато рослин там не приживалося. Тому вирішили завезти та висадити саме сакури, які чудово прижилися у м'якому кліматі Закарпаття.

Ужгородский замок. Перше, що спадає на думку, то це велична фортеця, яка розташована на Замковій горі. Історія граду оповита легендами та загадками. Вік фортеці сягає майже тисячі років. Замок має величний вигляд. Його перебудовою у 16 столітті займалися італійські майстри, які привнесли ренесансні мотиви в архітектуру палацу. Власники замку постійно змінювалися, але кожен залишив про себе згадку. Джерело: discoverukraine.com.ua. На території Ужгородського замку знаходиться внутрішнє подвір’я. Там можна побачити прекрасний сад, міфічні статуї, а також фундамент церкви Св. Юрія, яка датується 14 століттям. Із внутрішнього подвір’я також відкривається чудова панорама на місто. У самому ж палаці розмістився етнографічний музей із дуже цікавими експозиціями. Уваги заслуговує і внутрішня каплиця, яка розписана на релігійну тематику. Кольорова гама цих малюнків захоплює відвідувачів.

В XIII столітті неподалік села Кам'яниця та села Невицьке, що на Закарпатській області України, та 12 км на північ від обласного центру Ужгород було побудовано замок – Невицький замок. Побудований він був на верхів’ї пагорбу, що над долиною ріки Уж. У другій половині XIII століття замок було відновлено, бо у 1241 році його було зруйновано монголо-татарськими ордами.

На межі XIII та XIV століть замість круглого донжона, але на тому самому місці було побудовано чотирикутну триярусну башту-донжон. У XVI столітті замок придбав свої остаточні контури, бо весь цей час розвивалась вогнепальна зброя, а замок постійно удосконалювали та перебудовували. Напочатку XVII століття замком володів рід Другетів, також в цей період проходили міжусобні війни, результатом чого замок декілька разів передавався з рук в руки. Сьогодні ми бачимо цей замок у вигляді руїн, так як з 1644 року, коли він був захоплений та зруйнований трансільванським воєводою Дьордь Ракоцем, його не було відновлено.

В'їзна вежа, внутрішня будова, вежа-донжон, два вали між якими рів, чотири башти на внутрішньому валу оборонної стіни, все це входить до складу оборонних укріплень. На кінець XIV-початокXV століття із чотирьох башт на внутрішньому валу зміцнень, одна має форму трикутника, інші – напівовальну форму.

Основні укріплення – це дві паралельні оборонні стіни, вони з'єднуються з шестикутною в'їзною вежею, що знаходиться у південно-західній частині. Башта-донжон, що квадратна в плані, найбільш виділяється серед усіх внутрішніх будівель. На подвір'ї замку є колодязь, його діаметр – 3,5 метра. На даний момент замок закритий для відвідувачів. Верхівки веж, що збереглись, обладнанні шатровим перекриттям, це додає спорудам шарму.

Замок графа Шенборна близький за стилем до ренесансу французьких замків, був побудований в 1890р. на місці дерев'яного мисливського замочку в урочищі Берегвар. Дерев'яний замок був побудований в 1840р., як літня резиденція графа. Новий замок родини Шенборнів перекликається з багатьма європейськими замками за своєю астрономічною структуроую, він має 365 вікон, що дорівнює кількості днів у році, 52 кімнати (кількість тижнів), 12 входів (кількість місяців). Двері та вікна під'їздів прикрашені вітражами на біблейські теми. Вартує уваги і парк, закладений у 1848р. В ньому дивним чином переплітаються ясени та сакури, сосни та магнолії, тюльпанові та оцтові дерева, зарослий лататтям ставок, який колись мав форму Австро-Угорщини та міні-зоопарк.

Звичайно, це далеко не всі куточки Закарпття, які варто відвідати, але то вже інша історія...

 • 5:30 - збір групи
 • 06:00 - виїзд групи з Івано – Франківська
 • 6:30 - зупинка в м.Калуш ( заправка WOG вул. Козоріса, 54)
 • 12:00 - орієнтовний приїзд в м. Ужгород
 • 12:00 - 14:00 - екскурсія містом з відвідуванням алеї сакури
 • 14:00 - 17:00 - відвідування Ужгородського замку – колишнього родинного маєтку італійських аристократів, де зараз знаходиться краєзнавчий музей, музею архітектури і побуту під відкритим небом, кафедрального собору, найбільшої в Європі липової алеї, вул. Корзо, пішохідного мосту, мініатюрних пам’ятників Свободи, Карпатії, Ференцу Лісту, вузол Кротона, Миколаю, художнику Глюку, міської синагоги, тощо. Вільний час.
 • 17.00 - виїзд з Ужгорода
 • 17:30 - екскурсія до руїн Невіцького замку
 • 19:30 - екскурсія до замку Шенборна (у випадку якщо буде час)
 • 24:00 - повернення додому.

У вартість екскурсії включено:

 • проїзд по маршруту
 • послуги гіда
 • страхівка

Додатково оплачуються:

 • вхідні квитки в екскурсійні об'єкти
 • харчування
 • особисті витрати

Про компанію

Пропонуємо подорожі і відпочинок в найпривабливіших країнах і на екзотичних курортах.

Ми в соцмережах:

 

Контакти

Ми завжди на зв'язку! Телефонуйте нам і ми відповімо на Ваші запитання:
 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 +38(03472)6-29-95
(095) 500-7-888, (095) 500-6-888
(098) 894-94-93, (098) 894-94-96
(073) 894-94-93, (073) 894-94-96
м. Калуш
вул. Хіміків, 2
пр-кт Лесі Українки, 14